Kaip sėkmingai įdiegti „Lean“ strategiją įmonėse ir ko vadovai nepadaro, kad ši sistema veiktų praktikoje – šios temos gvildenamos ketvirtadienį Druskininkuose vykstančiame „Baltijos „Lean“ forume 2017“, kurį organizuoja „Verslo žinios“ kartu su metodą diegiančia bendrove „Lean.lt“.

„Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) atlikti tyrimai rodo, kad verslo organizacijose 7 iš 10 darbuotojų nėra pakankamai įsitraukę į organizacijos veiklą, o įmonės dėlto praranda nemažai pinigų. Pagal gamybos našumą, „Eurostat” duomenimis, Lietuva tarp 24 valstybių yra 16 vietoje. Lietuvos verslas jau nebeilgai galės konkuruoti nedideliais atlyginimais, todėl turime ieškoti būtų, kaip konkuruoti ateityje globalioje rinkoje. Taigi verslui reikės judėti aukštesnės pridėtinės vertės produktų kūrimo link. Norint tą pasiekti, reikia atlikti namų darbus – eliminuoti švaistymą ir didinti darbuotojų įsitraukimą. Būtent apie tai ir kalbėsime šiame forume“, – sveikindamas „Baltijos „Lean“ forumo 2017“ dalyvius sakė Ugnius Jankauskas, UAB „Verslo žinios“ generalinis direktorius.

„Produktyvumas yra pagrindinis nacionalinės, mokestinės, o taip pat ir asmeninės gerovės variklis. Nuo to, kiek galima sugeneruoti vertės vienam vienam darbuotojui, tiek jos galima pasidalinti su savimi ir visais kitais. Pagrindinis klausimas – kaip to organizacijai pasiekti, apie tai šiandien ir kalbėsime”, – pristatydamas konferenciją kalbėjo Vidas Petraitis, „Lean.lt“ vadovas, konsultantas.

Dvi dienas vykstančiame renginyje pranešimus skaitys „Lean“ ekspertai, įmonių vadovai dalysis praktine patirtimi.

Bobas Plummeris, „Honsha“ konsultantas, 15 metų buvęs automobilių gamintojos „Nummi“ (priklausė „Toyota“) vieno iš padalinių prezidentas, nagrinės priežastis dėl kurių, „Lean“ sistema neveikia, ir ką „Toyota“ daro kitaip.

Su kokiais iššūkiais susidūrė diegdami „Lean“ sistemą, patirtimi dalysis Audrius Tulaba, UAB „Markučiai“ generalinis direktorius, Dovilė Tamoševičienė, AB „Vilniaus degtinė“ generalinė direktorė, Jurgita Petrauskienė, UAB „VSA Vilnius“ direktorė, Lina Venckienė, UAB „Axis Industries“ administracijos vadovė ir kt.

Penktadienį forumo dalyviai turės galimybę pagilinti savo žinias specialiuose mokymuose.